לילך שם טוב חברת עורכי דין – פתרונות יצירתיים במשפט

דחיית תוקפו שת תחילת חוק ה- FATCA

[vc_row][vc_column][vc_column_text]יישומו של החוק האמריקני ביחס לדיווח על חשבונות בנק זרים, נדחה לאחרונה עד ל-30 ביוני 2014 מהתאריך המקורי של 1 בינואר 2014. הארכה נותנת לבנקים הזרים שהות נוספת לפני שיאלצו להעביר לשלטונות המס האמריקניים את שמות לקוחותיהם בעלי אזרחות או תושבות אמריקנית. בנק אשר לא ישתף פעולה צפוי להתחייב בניכוי במקור של 30% על כל דולר שיועבר ממקור בארה”ב לאותו בנק.

 מרבית הבנקים הזרים ברחי העולם נמצאים בשנים האחרונות, מאז יצא החוק ב-2010, בתהליך של איסוף מידע ביחס ללקוחותיהם האמריקניים כשכוונתם הברורה היא לעמוד בדרישות החוק האמריקני ולמסור ל-IRS  את כל המידע שיתקבש על ידו ביחס ללקוחות הבנק אשר הינם אזרחים, תושבים או מחזיקי “גרין קארד” אמריקני.

 על פי מספר דיווחים, הבנקים הישראלים יחלו לדווח, החל ב-1 ביולי 2014, על חשבונות לקוחותיהם האמריקניים, בדיווח שיכלול את שמות בעלי החשבון, הסכום הגבוה ביותר בחשבון מאז 2008 וכן תנודות בחשבון. על פי דיווחים בתקשורת, השלוחות השוויצריות של בנק לאומי, בנק הפועלים ומזרחי טפחות נמצאים תחת חקירה ועשויים, במסגרת עסקת טיעון, למסור שמות לקוחותיהם לפני המועד האמור.

 גישתו האגרסיבית של ה-IRS  עשויה לתפוש ברשת גם אנשים אשר לא התכוונו להעלים הכנסות או את קיום החשבון. כך, למשל, אזרחים אמריקניים אשר נולדו בארץ זרה ולא ידעו על חובת הדיווח, או תושבי ארה”ב שירשו חשבון בנק ולא ביצוע בו כל פעולות, עשויים למצוא עצמם באותה סירה עם מעלימי הכנסות וחמקני מס למיניהם.

בעקבות האמור, אמריקנים רבים בעלי חשבונות זרים ברחבי העולם  נמצאים במירוץ נגד השעון. אם שמם יופיע ברשימה אשר תימסר לשלטונות המס על ידי הבנק שלהם והם, מבעוד מועד לא דיווחו מרצונם על החשבון הזר וההכנסות הקשורות אליו, ימצאו עצמם חשופים לקנסות עצומים וכן לחשיפה פלילית.

על מנת לעודד אזרחים ותושבים אמריקניים לדווח על חשבונותיהם, יצרו שלטונות המס האמריקניים תכניות דיווח מרצון מיוחדות לעניין החשובונת הזרים. אולם, היכולת להשתתף בתכניות אלו תלויה בכך כי שמו של האדם לא מופיע עדיין ברשימות עצמאיות של ה-IRS  ממקורותיו שלו, כולל מהבנקים. עוד הודיע ה-IRS כי אדם אשר עמדה בפניו האפשרות להיכנס לתכנית גילוי מרצון כאמור ולא עשה כן, לא יזכה לכל הקלה באם שמו יעלה בשומה עתידית.

 אשר על כן מומלץ לכל אדם אשר הינו אזרח, תושב או בעל “גירן קארד” אמריקני, ויש על שמו או לטובתו חשבון בנק, או הכנסה זרה, לפנות בדחיפות לעורך דין לענייני מיסוי ארה”ב אשר יוכל לנתח את עובדות המקרה הפרטני שלו, לייעץ לו לגבי חשיפתו האפשרית ופעולות אשר יוכל לעשות על מנת לצמצם חשיפה כאמור.

ויפה שעה אחת קודם!

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

No Comments

Post A Comment